ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Środowiskowy Dom Samopomocy
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Strona główna

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Podsumowanie projektu systemowego "Szczęśliwi, bo razem"

Akapit nr 1 - brak tytułu

W dniu 05 grudnia w Hotelu Sari w Środzie Śl. odbyła się Konferencja podsumowująca piątą edycję Projektu „Szczęśliwi bo razem”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego skierowany był do 40 osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Średzkiego, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Śl. i filii w Piersnie, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz potencjalnych kandydatów do tych placówek.
W trakcie trwania projektu zrealizowano trzy instrumenty aktywnej integracji : aktywizację społeczną, zdrowotną i edukacyjną. W ramach aktywizacji społecznej zorganizowano warsztaty wspierające z psychologiem, aktywizacja zdrowotna, to dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w Mrzeżynie. Aktywizacja edukacyjna dotyczyła dwóch kursów zawodowych : kurs „ Florysta” oraz „Pomoc kuchenna z elementami cateringu”. W każdym z kursów uczestniczyło po 20 beneficjentów.
W trakcie kursu florystycznego beneficjenci wykonywali przepiękne bukiety, kompozycje, stroiki, świeczniki, wiązanki okolicznościowe. Drugi kurs to nauka przyrządzania popularnych dań i przekąsek typu pizza, kebab, gyros, tortilla, hamburgery itp. Zajęcia kursowe bardzo podobały się uczestnikom a dowodem na to była ich niezwykła aktywność i pracowitość.
Projekt PCPR, to również szeroko rozumiana integracja i aktywizacja beneficjentów. W czasie projektu zrealizowano również imprezę integracyjna w Piersnie oraz dwie wycieczki. Pierwsza 4-dniowa na Pomorze oraz drugą jednodniową do Mosznej oraz Skansenu wsi opolskiej z malowaniem porcelany i warsztatami z wikliniarstwa.
W trakcie konferencji kończącej Projekt, Beneficjenci otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w Projekcie natomiast zaproszeni goście mogli dowiedzieć się o wszystkich działaniach projektowych podczas prezentacji multimedialnej przedstawionej przez Panią Dyrektor PCPR- Katarzynę Misinę. Uczestnicy konferencji otrzymali pamiątkowe kalendarze na rok 2013r. ze zdjęciami z realizacji Projektu. Wspólna zabawa przy muzyce na żywo zakończyła konferencję.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Środzie Śląskiej
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Joanna Strembicka
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-12-13
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Jadwiga Bodniewicz
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-12-13 15:52:57
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Administrator Systemu
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-12-13 16:00:43
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Administrator Systemu
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2013-05-13 21:49:23
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1872 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »